sobota, 6 kwietnia 2013

Kwas chlorogenowy


   Kwas chlorogenowy zawiera polifenol, antyoksydant oraz kwas organiczny. Naturalne źródło tego kwasu to zielone liście oraz owoce kawowca, głogu, karczochy oraz pokrzywa a w mniejszych ilościach bluszcz pospolity. Bogatym źródłem tego kwasu są również suszone śliwki. Jest to kwas, który działa przyśpieszająco na odchudzanie, ponieważ obniża wchłanianie cukru w naszym organizmie. Doprowadza to do sytuacji kiedy cukier jest aktywnie czerpany ze zgromadzonych zapasów i wtedy chudniemy.  Działanie kwasu chlorogenowego zwiększa czułość naszego organizmu na insulinę. Związku z tym często sprzedaje się tą substancję jako suplement diety w czasie odchudzania
. Kwas ten działa również przeciwgrzybicznie, antywirusowo, oraz przeciwbakteryjne. Zielona kawa, która zawiera dużo tego kwasu może służyć jako dobry dodatek do diety i ćwiczeń. Oprócz takiego wykorzystania może być wykorzystana w kosmetyce oraz jako antyoksydant zwalczający wolne rodniki tlenu.
 Nie możesz jednak liczyć na to, że schudniesz stosując tylko kwas chlorogenowy w formie napoju czy tabletek. Trzeba również stosować właściwą dietę i dużo, regularnie ćwiczyć.Życzę powodzenia i wytrwałości w odchudzaniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz